• 30 KWI 18

Zjazd dziekanów Wydziałów Historycznych i dyrektorów Instytutów Historii polskich uczelni wyższych, Szczecin, 10-11 maja 2018 r.

Od blisko dwudziestu lat dziekani Wydziałów Historycznych i dyrektorzy Instytutów Historii polskich uczelni wyższych spotykają się, by wspólnie wypowiadać się w najważniejszych sprawach dotyczących nauki i kształcenia historycznego w Polsce.

W tym roku Zjazd odbędzie się w Szczecinie w dniach 10-11 maja.

Jego gospodarzami będą Prezes Polskiego Towarzystwa Historycznego prof. Krzysztof Mikulski, przewodniczący Komitetu Nauk Historycznych Polskiej Akademii Nauk prof. Tomasz Schramm oraz dyrektor Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego prof. Adam Makowski.

Program najbliższego Zjazdu wynika z czekających nas zmian w organizacji nauki polskiej. Zasadniczymi tematami będą:

1. Nauczanie historii akademickiej w Polsce wobec zapowiadanych (przewidywanych) zmian w ustroju szkolnictwa wyższego
    2. Parametryzacja jednostek naukowych
    3. Nauczanie historii po reformie edukacji. Nowa podstawa programowa.

Podczas Zjazdu ogłoszona zostanie również wyniki konkursu na Książkę Historyczną Roku o Nagrodę Dyrektorów Instytutów Historycznych w Polsce

Ramowy program Zjazdu

Czwartek, 10 maja

16.00 – 17.30   Debata – przyszłość historii akademickiej w warunkach ustawy 2.0