• 20 MAR 18

Wykład Dowódcy 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej

Dziekan Wydziału Humanistycznego zaprasza na wykład gen. dyw. Rajmunda Andrzejczaka pt.:” Przywództwo – pasja i wizja” w ramach cyklu  wykładów Szczecin Humanistyczny.

Wykład gen. dywizji Rajmunda Tomasza Andrzejczaka, charyzmatycznego dowódcy 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej odbędzie się 22 marca 2018 roku o godz. 12.00 na Wydziale Humanistycznym US.

Generał R.T. Andrzejczak jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Pancernych w Poznaniu, Akademii Obrony Czeskiej, Akademii Obrony Narodowej w Warszawie i Królewskiej Akademii Obrony w Londynie. Za służbę w polskich Kontyngentach Wojskowych został odznaczony Orderem Krzyża Wojskowego II klasy- Krzyż Komandorski,  „Gwiazdą Iraku”, „Gwiazdą Afganistanu”, medalami „Siły Zbrojne w służbie Ojczyzny” oraz „Za Zasługi dla Obronności Kraju”.

Tytuł wykładu: Współczesne przywództwo w kompleksowym środowisku bezpieczeństwa wiąże się z organizacją Legii Akademickiej na Wydziale Humanistycznym. Po wykładzie odbędzie się uroczyste wręczenie zaświadczeń słuchaczom szkolenia teoretycznego prowadzonego w ramach programu pilotażowego Legii Akademickiej wprowadzonego przez MON i MNiSW. Honorowy patronat nad cyklem wykładów Szczecin Humanistyczny objął Prezydent Miasta Piotr Krzystek.