• 06 LIP 17
    Współpraca Wydziału Humanistycznego z Aresztem Śledczym w Szczecinie

Dnia 6 lipca 2017 roku Dziekan WH dr hab. Urszula Chęcińska, prof. US spotkała się z Dyrektor Aresztu Śledczego w Szczecinie – ppłk Bogumiłą Skorną. Spotkanie to zaowocowało zawarciem porozumienia o współpracy pomiędzy instytucjami.

Współpraca obejmuje takie obszary, jak:

• Edukacja studentów w zakresie działalności profilaktycznej i resocjalizacyjnej,
    • Wdrażanie wspólnych projektów wychowawczo-naukowych,
    • Współpraca przy prowadzeniu badań naukowych z zakresu resocjalizacji,
    • Doradztwo i konsultacje naukowe,
    • Wsparcie funkcjonariuszy i pracowników Aresztu Śledczego przy podnoszeniu kwalifikacji zawodowych, w zakresie resocjalizacji,
    • Organizowanie wizyt studyjnych, praktyk oraz staży studenckich;
    • Organizowanie szkoleń, konferencji naukowych, kursów, studiów podyplomowych, wystaw oraz wydarzeń społeczno-kulturalnych poświęconych zagadnieniom resocjalizacji.

Autor zdjęć: dr Hubert Kupiec

Informacja na stronie Aresztu Śledczego w Szczecinie

Spotkanie robocze Dyrektor Aresztu Śledczego w Szczecinie ppłk Bogumiły Skornej z Prodziekanem do spraw Organizacji i Rozwoju dr Hubertem Kupcem w dniu 2 czerwca 2017 r.