• 19 PAŹ 17
    Wernisaż wystawy „Żebrowski w pięciu smakach” – fotorelacja

W Galerii Szczecina Humanistycznego zawisły nowe obrazy.  Tym razem podziwiać możemy plakaty szczecińskiego artysty, Profesora Leszka Żebrowskiego.

Różnorodność stylistyczna, doskonały warsztat to cechy twórczości Żebrowskiego. Pięć smaków to pięć różnych technik zastosowanych w ich kreacji. Oprócz prac wykonanych w najnowszych technikach cyfrowych możemy odnaleźć te najciekawsze, zrealizowane w tradycyjnych technikach – pasteli, kolażu, rysunku, aerografu. Techniki te są dziś już niestety rzadkością wśród młodych twórców plakatu, dlatego z tym większą radością i smakiem zagłębiamy się w cudowny świat wyobraźni artysty.

Autorzy zdjęć: Monika Zięciak, Magdalena Januszkiewicz, Leszek Żebrowski