• 16 CZE 17

Wernisaż prac studentów wzornictwa ZUT

Zapraszamy do obejrzenia Galerii na Parterze w budynku Instytutu Pedagogiki przy ul. Ogińskiego 16/17

W dniu 13 czerwca o godzinie 17.00 w Galerii na Parterze w budynku Instytutu Pedagogiki przy ul. Ogińskiego 16/17 odbył się wernisaż wystawy prac studentów II roku wzornictwa ZUT zatytułowany Konstrukcja z destrukcji. Przybyli liczni goście: studenci i wykładowcy Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz Uniwersytetu Szczecińskiego z rodzinami i przyjaciółmi. Otwarcia wystawy dokonali przedstawiciele władz obu uczelni, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Przybyłych gości powitała Pani Dziekan Wydziału Humanistycznego US dr hab. prof. US Urszula Chęcińska, która jednocześnie podziękowała organizatorom za przygotowanie wystawy. Pani Wicedyrektor Instytutu Pedagogiki WHUS dr hab. prof. US Anna Murawska, podkreślając pedagogiczny kontekst tematu prac, w imieniu dyrekcji i pracowników jednostki wyraziła uznanie i pogratulowała młodym artystom-studentom. Pan Dziekan Wydziału Budownictwa i Architektury ZUT w Szczecinie dr hab. inż. arch. Piotr Arlet dziękując i gratulując organizatorom podkreślił rolę i znaczenie współpracy między uczelniami w podejmowaniu oraz realizacji takich inicjatyw. Oficjalną część spotkania zakończyło krótkie wprowadzenie w tematykę wystawy wygłoszone przez Panią dr inż. arch. Agnieszkę Rek-Lipczyńską – opiekuna studentów prezentujących swoje prace. W związku z niestandardową, niezwykle oryginalną i intrygującą formą wystawy oraz jednocześnie głębokim przesłaniem tematu, głos zabrali także obecni na wernisażu autorzy prac.

Zapraszamy do Galerii na Parterze, wystawę można będzie oglądać do końca sierpnia.

Kliknij i zobacz Folder wystawy

Tekst i fotografie: dr Paula Wiażewicz-Wójtowicz