• 13 CZE 18
    Uniwersytet i szkoła wyższa wobec kryzysów autonomii

Redakcja czasopisma “Pedagogika szkoły wyższej” oraz Wydział Humanistyczny US zapraszają na Międzynarodową Konferencję Naukową, która odbędzie się w dniach 14-15.09.2018 w Szczecinie.

Zapraszamy Państwa do namysłu nad następującymi kwestiami: Co dziś oznacza autonomia uczelni i jej podmiotów? Jakie ma wymiary? W czym się̨ wyraża? Jakie jest jej znaczenie? Jakie są̨ szanse jej utrzymania/uzyskania/rozwijania? Ile jej być powinno? Jak jest nadużywana? Jakie są̨ jej ograniczenia? Co ją narusza i jej zagraża? Jak możemy zagrożenia redukować?
    Konferencja jest wydarzeniem realizowanym w ramach obchodów pięćdziesięciolecia Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego oraz dwudziestopięciolecia szczecińskiej Pedagogiki szkoły wyższej.
    Uczestnictwo w konferencji wymaga przesłania zgłoszenia z tytułem i tezami/abstraktem wystąpienia do 30.06.2018. Druk zgłoszenia dostępny pod adresem: https://autonomy.whus.pl

Formularz zgłoszeniowy

Editorial board of „Pedagogika Szkoły Wyższej” and the Faculty of Humanities in University of Szczecin kindly invite to an International Scientific Conference
    „Crises of autonomy in universities and higher education”
    which will take place in Szczecin, from 14 to 15 September 2018.

We invite you to reflect together on the following questions:
    What does autonomy mean, today, to higher education? What are its dimensions? How can autonomy be expressed? What is its importance? What are the chances for its maintenance and development? What is the appropriate range and limits of autonomy? What threatens autonomy? How can we reduce these threats?

The conference is a part of celebration of the fiftieth anniversary of Szczecin University Faculty of Humanities and the twenty fifth anniversary of Szczecin’s Pedagogy of Higher Education.
    Registration for the conference should be done by sending application with a title / abstract of speech no later than 30th of June 2018. The application form is available at http://.autonomy.whus.pl.