• 13 LIS 17

Szkolenia dedykowane doskonaleniu warsztatu badaczy z nauk społecznych i humanistycznych

Dziekan WH dr hab. Urszula Chęcińska, prof. US uprzejmie informuje, że Instytut Socjologii organizuje dla pracowników naukowych WH i doktorantów serię szkoleń dedykowanych doskonaleniu warsztatu badaczy reprezentujących nauki społeczne i humanistyczne.

W grudniu 2017 roku zapraszamy na szkolenia pt. „Big data w naukach społecznych i humanistycznych”, realizowane w dwóch modułach:

1. Krajowa statystyka publiczna: bazy danych GUS (BDL, VS, Baza Demografia), metaserwisy danych (Moja Polis) – 4 grudnia, godz. 12.00-14.30
    2. Europejski Sondaż Społeczny (ESS) i World Value Survey (WVS). Wprowadzenie do analizy on-line [do tego modułu wymagana jest znajomość języka angielskiego), 11 grudnia, godz. 10.00-13.00.

Maksymalna liczba osób uczestniczących w każdym z modułów: 20.

Zajęcia realizowane będą w sali 009 w dwa kolejne poniedziałki (w ten dzień na większości kierunków studiów pracownicy mają niewielkie obciążenia godzinowe, ponieważ realizowane są dla studentów zajęcia z języków obcych) – 4 i 11 grudnia.

Zapisy na kursy prowadzone będą do końca listopada 2017 roku w sekretariacie Instytutu Socjologii. Prosimy o nadsyłanie zgłoszeń drogą mailową na adres: socjologia@whus.pl

Zapisywać można się na oba moduły lub na jeden z wybranych.

W przypadku większej ilości chętnych przewiduje się uruchomienie dodatkowych kursów. Na początku roku 2018 planowana jest realizacja szkoleń dotyczących wyszukiwania tekstów naukowych w bazach indeksacyjnych oraz narzędzi wspomagających zarządzanie bibliografią.