Szczecin Humanistyczny - gdzie nauka spotyka się ze sztuką

Człowiek to miasto, w którym mieszka. Szczecin jest miastem humanistycznym, o niezwykłej historii i tradycji. Miastem wielokulturowym, w którym spełnia się definicja człowieka i obywatela, jego praw i wolności. W czasach, gdy stałe dążenie człowieka do potwierdzania i powiększania swojej wartości przejawia się coraz częściej jako życie poza godnością ludzką i osobistą, konieczne wydaje się podjęcie humanistycznego dialogu nad ‘możliwością ulepszania człowieka’” – podkreśla prof. Urszula Chęcińska, pomysłodawczyni i organizatorka cyklicznych wykładów Szczecina Humanistycznego.

Celem wykładów jest szerokie upowszechnianie treści humanistycznych, propagowanie kultury humanistycznej, krzewienie idei studium humanitatis, prezentacja humanistycznych intencji edukacji – w duchu tolerancji, ku wielokulturowemu dialogowi i ochronie humanitas. Wykłady otwarte z cyklu Szczecin Humanistyczny odbywają się od 2008 roku.

Wydarzenia Szczecina Humanistycznego

  • 13 CZE 18

  Prof. dr hab. Mirosław Karwat

  Prof. dr hab. Mirosław Karwat wygłosił w ramach cyklu Szczecin Humanistyczny wykład dotyczący historycznych i społecznych aspektów odnoszących się do Szczecina i Pomorza Zachodniego. Wystąpienie było związane z organizowaną przez Instytut Politologii i Europeistyki Ogólnopolską Konferencją Naukową „Socjotechnika w polityce”

  • 08 CZE 18
  Prezydent Miasta Szczecin podczas wygłoszenia wykładu na WH – galeria zdjęć

  Prezydent Miasta Szczecin podczas wygłoszenia wykładu na WH – galeria zdjęć

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć autorstwa pani mgr Moniki Zięciak

  • 16 MAJA 18

  Dziecko swoje prawa ma

  Dziekan WH dr hab. Urszula Chęcińska, prof. US serdecznie zaprasza na wykład otwarty wygłoszony przez Rzecznika Praw Dziecka – Marka Michalaka w dniu 25 maja 2018 r.