• 03 PAŹ 17
  Świat we wrzeniu

  Świat we wrzeniu

  Spotkanie z wybitnymi pisarzami, dziennikarzami oraz reportażystami, którzy poruszają w swoich tekstach istotne problemy współczesnego świata.

  Świat we wrzeniu – taki tytuł nosiła dyskusja, która 16 X 2017 odbyła się na Wydziale Humanistycznym US w Sali Szczecina Humanistycznego, z udziałem wybitnych polskich pisarzy: Jarosław Mikołajewski, Wojciech Jagielski oraz Dariusz Rosiak. Gościem specjalnym była Marina Hulia, dyrektorka Szkoły na Dworcu w Brześciu, która przyjechała do Szczecina wraz z jedną ze swoich podopiecznych – Czeczenką Hedą. Wprowadzenie do dyskusji zrobiła  dziekan Wydziału Humanistycznego prof. Urszula Chęcińska oraz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. Dyskusją moderował dr Tomasz Czapiewski, zastępca dyrektora Instytutu Politologii i Europeistyki.

  W czasie żywej i dynamicznej dyskusji dotknięto szeregu aktualnych tematów, które zajmują wyobraźnie współczesnych, a poruszane są w twórczości gości spotkania. Rozmawiano o zjawiskach migracyjnych i kryzysie uchodźczym, odnosząc się do obserwacji z Afryki, Bliskiego Wschodu, ale też Europy (włoska wyspa Lampedusa czy białoruski Brześć). Interesujący przebieg miała też ta część rozmowy, która poświęcona była kwestii rzetelności informacji i budowania stereotypów w czasach radykalnych zmian świata mediów.
  Autor zdjęć: dr hab. Maciej Kowalewski

   

  Więcej zdjęć z wydarzenia na fanpage „Dzieci z Dworca Brześć”

  Świat we wrzeniu

Ostatnie aktualnościStudia na WH • Kandydaci

  Wszechstronna wiedza z różnych dziedzin w mieście pachnącym czekoladą!

  Interesująca teoria i wciągająca praktyka.
  Sprawdź!
 • Studenci

  Bogaty plan na studia: wytrwała nauka i dużo radości ze studenckiego życia...

  A dodatkowo wszystkie potrzebne informacje w jednym miejscu!
  Wystarczy kliknąć!
 • Doktoranci

  Dla tych co pragną więcej!

  Dla poszukujących nadrzędnych wartości w życiu - dążących do trudnej prawdy, cierpliwego dobra i ukrytego piękna.
  Zrób ten krok!