• 02 LIP 18

Przyznano Nagrody im. K. I. Gałczyńskiego „Orfeusz” za najlepszy tom 2017 r.

Decyzją jury laureatką Nagrody im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego Orfeusz za najlepszy tom poetycki roku 2017 została Joanna Kulmowa za tom 37 wydany przez Wydawnictwo Iskry.

ORFEUSZA przyznano niestety pośmiertnie, Joanna Kulmowa zmarła 17 czerwca. Z tego powodu statuetka odebrała na prośbę męża poetki prof. Urszula Chęcińska, Dziekan Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego, kierowniczka Pracowni Badań nad Twórczością Joanny Kulmowej.

Organizatorami nagrody są: Wojciech Kass wraz z żoną z Muzeum K. I. Gałczyńskiego w Praniu i Stowarzyszenie Leśniczówka Pranie. Patronat honorowy nad nagrodą objęli Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński, Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin i Pen Club Polska, natomiast patronami medialnymi są: Radio Olsztyn, Radio Białystok, dwumiesięcznik literacki Topos i Gazeta Olsztyńska.