• 06 LIP 18
    Projekt „Studia dualne – Nauczyciel i Artysta”

Wydział Humanistyczny uzyskał dofinansowanie na realizację projektu nowego kierunku studiów

W nadchodzącym roku akademickim uruchomiony zostaje nowy kierunek studiów o charakterze dualnym: pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z rozszerzoną edukacją artystyczną. Program studiów został przygotowany przez pracowników naukowo-dydaktycznych Katedry Wczesnej Edukacji Instytutu Pedagogiki na Wydziale Humanistycznym US kierowanej przez Panią Dziekan WH dr hab., prof. US Urszulę Chęcińską.

Proponowany kierunek studiów powstał w wyniku współpracy z placówkami edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej w odpowiedzi na zapotrzebowanie społeczne naszego miasta. Został pozytywnie oceniony w trakcie procedury konkursowej Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój i jako jedyny projekt w Polsce z zakresu Pedagogiki wczesnej edukacji otrzymał dofinansowanie.