• 09 CZE 17

Post człowiek w Dolinie Krzemowej. O rozwoju transhumanizmu w kolebce nowoczesnych technologii

Zapraszamy na wykład gościnny dr Magdy Gacyk w ramach PTS w dniu 14 czerwca, godz. 10.30, WHUS sala 117

MAGDA GACYK: socjolożka, dziennikarka, i tłumaczka. Od lat korespondentka zagraniczna polskich mediów: TVP, Polskiego Radia SA, Gazety Wyborczej, Sukcesu, Wysokich Obcasów, Dziennika Polska The Times etc.

Autorka książki „Ścigając Steve’a Jobsa”, ukazującej drogi do sukcesu prominentnych Polaków z Doliny Krzemowej oraz ekonomiczno-społeczny ekosystem regionu, stanowiącego światowe centrum nowoczesnych technologii.

Swoje doświadczenie zawodowe, zarówno telewizyjno-radiowe jak i prasowe, przekłada na szkolenia medialne z negocjacji międzykulturowych.

Zagadnieniami tymi zajmuje się również w ramach współpracy z European Journalist Centre, unijnej organizacji non-profit z siedzibą w Brukseli, zajmującej się szkoleniem dziennikarzy.

W USA, oprócz działalności reporterskiej i translatorskiej ( posługuje się 6 językami), doradza polskim startupom , wchodzącym na rynek amerykański. W tej dziedzinie współpracuje z wykładowcami Uniwersytetu Stanforda, specjalizującymi się w problematyce przedsiębiorczości branży IT ( m.in. prof. Burton Lee).

Zaangażowana w działalność charytatywną. Zasiada w Radzie Fundacji Kreatywni Pokoleniom. Jest też ambasadorką Poland Business Run, największego biegu charytatywnego w Polsce.

dr Magda Gacyk dr Magda Gacyk