• 07 GRU 17
    O sztuce „wcale nieginącej” Wiesławy Markiewicz

Galeria Szczecina Humanistycznego zaprasza na kolejne, ciekawe wydarzenie artystyczne. W środę, dnia 13 grudnia o godz 14.00 nastąpi otwarcie wystawy malarstwa dr hab. Wiesławy Markiewicz. Artystka pokaże nam swoje mało znane i rzadko wystawiane prace malarskie.

Otwarcie wystawy poprzedzone będzie wykładem Pani Profesor na temat malarstwa, „wcale nieginącej” sztuki. Serdecznie zachęcamy wykładowców i studentów do uczestnictwa w tym, innym niż poprzednie, wernisażu.

Dr hab. Wiesława Markiewicz – absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Dyplom z wyróżnieniem artystycznym uzyskała w 1982 roku w pracowni malarstwa prof. Stanisława Borysowskiego. Związana ze Szczecinem od czasów Liceum Plastycznego w Szczecinie. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków i stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od ponad trzydziestu lat mieszka i tworzy w Szczecinie, uczestnicząc w życiu kulturalnym i artystycznym miasta. Brała udział w dziesiątkach plenerów, warsztatów, sympozjów w kraju i zagranicą. Każdy z wyjazdów owocował nowymi obrazami, kolejnymi wystawami. Jako osoba od przeszło dwudziestu lat związana z wyższym szkolnictwem artystycznym w Szczecinie, Wiesława Markiewicz dzieli się swoimi przemyśleniami nie tylko za pomocą płótna i pędzla, ale także za pomocą słowa pisanego w publikacjach naukowych.