• 07 GRU 17
  O sztuce „wcale nieginącej” Wiesławy Markiewicz

  O sztuce „wcale nieginącej” Wiesławy Markiewicz

  Galeria Szczecina Humanistycznego zaprasza na kolejne, ciekawe wydarzenie artystyczne. W środę, dnia 13 grudnia o godz 14.00 nastąpi otwarcie wystawy malarstwa dr hab. Wiesławy Markiewicz. Artystka pokaże nam swoje mało znane i rzadko wystawiane prace malarskie.

  Otwarcie wystawy poprzedzone będzie wykładem Pani Profesor na temat malarstwa, „wcale nieginącej” sztuki. Serdecznie zachęcamy wykładowców i studentów do uczestnictwa w tym, innym niż poprzednie, wernisażu.

  Dr hab. Wiesława Markiewicz – absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Dyplom z wyróżnieniem artystycznym uzyskała w 1982 roku w pracowni malarstwa prof. Stanisława Borysowskiego. Związana ze Szczecinem od czasów Liceum Plastycznego w Szczecinie. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków i stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od ponad trzydziestu lat mieszka i tworzy w Szczecinie, uczestnicząc w życiu kulturalnym i artystycznym miasta. Brała udział w dziesiątkach plenerów, warsztatów, sympozjów w kraju i zagranicą. Każdy z wyjazdów owocował nowymi obrazami, kolejnymi wystawami. Jako osoba od przeszło dwudziestu lat związana z wyższym szkolnictwem artystycznym w Szczecinie, Wiesława Markiewicz dzieli się swoimi przemyśleniami nie tylko za pomocą płótna i pędzla, ale także za pomocą słowa pisanego w publikacjach naukowych.

   

   

Ostatnie aktualnościStudia na WH • Kandydaci

  Wszechstronna wiedza z różnych dziedzin w mieście pachnącym czekoladą!

  Interesująca teoria i wciągająca praktyka.
  Sprawdź!
 • Studenci

  Bogaty plan na studia: wytrwała nauka i dużo radości ze studenckiego życia...

  A dodatkowo wszystkie potrzebne informacje w jednym miejscu!
  Wystarczy kliknąć!
 • Doktoranci

  Dla tych co pragną więcej!

  Dla poszukujących nadrzędnych wartości w życiu - dążących do trudnej prawdy, cierpliwego dobra i ukrytego piękna.
  Zrób ten krok!