• 13 GRU 17
    O sztuce „wcale nieginącej” Wiesławy Markiewicz – fotorelacja

W Galerii Szczecina Humanistycznego po raz kolejny zawisły nowe obrazy.  Tym razem podziwiać możemy malarstwo szczecińskiej artystki, dr hab. Wiesławy Markiewicz, prof. AS. Wernisaż poprzedzony był ciekawym wykładem nt. historii sztuki i jej związków ze współczesną rzeczywistością społeczną.

Twórczość Wiesławy Markiewicz to przede wszystkim kolor.  Pejzażystka i kolorystka pokazuje nam świat bardzo szeroko, z dalekiej perspektywy bez zbędnych detali. Szczegóły celowo gubią się gdzieś za smugami światła, a pejzaże stają się grą barwnych płaszczyzn i plam. Przedstawiane na obrazach plastyczne transformacje natury mają ewidentnie afirmatywny charakter – to malarski zachwyt artystki nad kształtem i barwą świata. Dlatego prezentowane w galerii obrazy niesamowicie pozytywne nastrajają. Szczególnie gdy dookoła jesienno-zimowa szaruga!

Autorzy zdjęć: Monika Zięciak