• 08 GRU 17
    Spotkanie Informacyjne Legii Akademickiej  na WH US

Spotkanie Informacyjne Legii Akademickiej na WH US

30 listopada 2017 r. na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego odbyło się spotkanie informacyjne dot. programu Legia Akademicka, który umożliwi studentom odbycie przeszkolenia wojskowego w  trakcie przerwy wakacyjnej 2018 r.

Dziekan Wydziału Humanistycznego US dr. hab. prof. US Urszula Chęcińska, która pełni funkcję Uczelnianego Pełnomocnika ds. Legii Akademickiej, spotkała się  Panem Grzegorzem Matyjasikiem – Doradcą Ministra Obrony Narodowe ds. projektu LA, przedstawicielami administracji wojskowej i dowództwa 12 Brygady Zmechanizowanej oraz przedstawicielami władz rektorskich Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego i Akademii Morskiej.

W trackie spotkania ze studentami  Pani Dziekan Chęcińska przedstawiła informację na temat prowadzenie procesu informacji i rekrutacji przez US, a przedstawiciele MON omówili szczegółowo zasady praktycznego szkolenia wojskowego studentów.

Studenci biorący udział w spotkaniu mogli zapoznać się z wyposażaniem drużyny piechoty zmotoryzowanej 12BZ, odbyć strzelanie w strzelnicy multimedialnej typu Śnieżnik, którą obsługiwała szczecińska firma Autocomp. Studenci mogli również zapoznać się z bronią strzelecką, w tym nowym karabinkiem  5,56 mm Grot C-16 FB-M1. W  mobilnej strzelnicy  bojowej zakładów Mechanicznych z Tarnowa były realizowane strzelania pistoletowe i karabinowe. Partner MON Obrona Narodowa zaprezentowała możliwości wykorzystania dronów w działaniach bojowych.

Szczegółowe informacje na temat realizacji programu LA  znajdują się na stronie internetowej legiaakademicka.usz.edu.pl

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć autorstwa fotografa US – Filipa Kacalskiego