Konferencje i wydarzenia naukowe

Różne wydarzenia naukowe według ich organizacji przez różne Instytuty Wydziału Humanistycznego

VI DNI KULTURY ŻYDOWSKIEJ ADLOJADA 2017
PAMIĘĆ I KULTURA
19–26 marca 2017 Szczecin
Koordynator do spraw filozoficznych: mgr Joanna Smoluk-Stachowska, tel. 691 176 472, <j.stachowska@onet.pl>


II Studencko-Doktoranckie Warsztaty z Nauk o Poznaniu i Komunikacji Kognikacja 2017
5-6 kwietnia 2017 r., Pobierowo
Kontakt: dr hab. Maciej Witek, prof. US, tel. 914443286, e-mail: maciej.witek@usz.edu.pl

Pedagogika rzeczy
23-24.05.2017
Kontakt: dr Maksymilian Chutorański, maks1@poczta.onet.pl; dr Aneta Makowska, aneta.makowska@usz.edu.pl


V Ogólnopolska Konferencja Naukowa: Dziecko i język w kontekście wczesnej edukacji
18-19.10.2017/Szczecin
Kontakt: dr Agnieszka Materne: materne@wp.pl


Konferencja naukowo-metodyczna „Animacja kultury – istota, metodyka, egzemplifikacja”
24.10.2017  Szczecin
Kontakt: prof. dr hab. Dariusz Kubinowski, dkubi@wp.pl


Człowiek w trajektorii umierania. 30 lat hospicjów na Pomorzu Zachodnim
listopad 2017
Kontakt: prof. zw. dr hab. Barbara Kromolicka, basiabelfer1@wp.pl


Edukacja Społeczna Do Sytuacji Kryzysowych
Szczecin/16.11.2017
Kontakt: Edyta Sielicka, edyta.sielicka@usz.edu.pl


V Seminarium Naukowo-Dydaktyczne z cyklu: Pedagogów Spotkania ze Sztuką
22-23.11. 2017/Szczecin
Kontakt: dr Paula Wiażewicz-Wótowicz: paula.wiazewicz-wojtowicz@whus.pl; dr Beata Birnbach: beata_birnbach@op.pl


Z badań nad tradycją polskiej pedagogiki
pierwsza połowa grudnia 2017
Kontakt: Katedra Historii Wychowania, dr hab. Elżbieta Magiera, prof. US, mail: elamagiera@op.pl


Dzień Mózgu
8  kwietnia 2017
Kontakt: mgr Ernest Tyburski: ernest.tyburski@gmail.com; prof. Andrzej Potemkowski: andrzej.potemkowski@wp.pl
www: http://dzienmozguszczecin.pl/index.html


XXVI Konferencja Psychologii Rozwojowej
1-3 czerwca 2017
Kontakt: dr Celina Timoszyk-Tomczak: c.timoszyk@wp.pl

http://26okpr.whus.pl/


„Życie na społeczno-kulturowym pograniczu: psychologiczne szanse – profity – zagrożenia”
wrzesień 2017, Szczecin lub Międzyzdroje
Kontakt: prof. dr hab. Jolanta Miluska: jmiluska@amu.edu.pl


Wymiary stylu życia współczesnych Polaków
5.10.2017
Kontakt: dr hab. Urszula Kozłowska, prof. US, urszulakozlowska@interia.pl


Problemy bezpieczeństwa z perspektywy europejskiej w XXI w.
16.05.2017
Kontakt: dr hab. Andrzej Wojtaszak prof. US, nadwojt@gmail.com


Konferencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego
18.05.2017
Kontakt: mgr Sylwia Serwońska, sylwiaserwonska@wp.pl


Zachodniopomorskie Forum Bezpieczeństwa 2017
18.05.2017
Kontakt: prof. Jarosław Piątek, jarekpiatek@wp.pl


System miasta, miasta w systemie
01-02.06.2017
Kontakt: mgr Agnieszka Ignasiak, mgr Jerzy Jureczko, mgr Bartosz Mazurkiewicz, mgr Wojciech Paukszteło, miasto@whus.pl, strona konferencji: miasto.whus.pl (dostępna po 1 II 17)

http://miasto.whus.pl


II Ogólnopolski Kongres  Europeistyki – Państwo w Unii Europejskiej
26 – 28.09.2017
Kontakt: dr hab. Renata Podgórzańska prof. US, renata.podgorzanska@wp.pl

http://kongreseuropeistyki.whus.pl/


Bezpieczeństwo jako dylemat transgranicza
23-24 listopad 2017
Kontakt: dr Szczepan Stempiński, stempinski@gmail.com


O śmierci bez przesady – śmierć w perspektywie kultury
1-2.06.2017 Kulice
Kontakt: dr Marta Chmiel-Chrzanowska, marta.chmiel-chrzanowska@usz.edu.pl


Konferencja międzynarodowa: „Cedynia poprzez wieki”
22 czerwca 2017  Cedynia
Kontakt: Paweł Migdalski, p_r_rmigdalski@poczta.onet.pl


Drawsko Pomorskie i okolice poprzez wieki
23.06.2017 Drawsko Pomorskie
Kontakt: dr Eryk Krasucki, e.krasucki@poczta.fm


XII Sympozjum dotyczące starożytnego Bliskiego Wschodu „Rządzący i poddani: symbolika władzy i rzeczywistość rządzenia”
22-23.09.2017 Szczecin – Wydział Humanistyczny
Kontakt: dr hab. Piotr Briks, prof. US, briks@op.pl


Z dziejów ziemi myśliborskiej
29.09.2017 Myślibórz
Kontakt: dr hab. Radosław Skrycki, prof. US, radoslaw.skrycki@op.pl


Konferencja międzynarodowa: „Pamięć Gryfitów”
Termin postulowany: październik 2017-styczeń 2018, Kulice
Kontakt: Paweł Migdalski, p_r_rmigdalski@poczta.onet.pl


Konferencja międzynarodowa „Reformacja na Pomorzu Zachodnim”
Grudzień 2017, Kulice
Kontakt: Paweł Migdalski, p_r_rmigdalski@poczta.onet.pl