• 11 KWI 18

II Dzień Kognitywistyki w Trafostacji Sztuki

Koło Naukowe Kognikacja zorganizowało w dniu 21 marca 2018r. II Dzień Kognitywistyki pt. „Płeć Mózgu” w Trafostacji Sztuki przy ulicy Świętego Ducha 4 w Szczecinie. Ideą dnia Kognitywistyki jest propagowanie działalności Koła w naszym mieście oraz szerzenie informacji czym jest Kognitywistyka, co stanowi przedmiot ich badań, czy jak niezwykłe wrażenie możemy czerpać z jej zasobów.

Zorganizowany dzień Kognitywistyki dotyczył uwarunkowań i różnic występujących w umysłach obu płci. W ramach doświadczeń prowadzonych przez studentów I roku Kognitywistyki stworzono siedem stanowisk umożliwiających wzięcie udziału w zadaniach polegających na sprawdzaniu poszczególnych umiejętności związanych z procesami poznawczymi.

Przedstawione stanowiska to: uwaga, nawigacja, spostrzeganie, Labirynt- wojna płci, planowanie drogi, eyetracker. Wydarzenie zostało zwieńczone debatą na temat Płci Mózgu w ujęciu biologicznym, filozoficznym, kulturowym, psychologicznym. Zaproszeni do debaty goście to:  prof. dr hab. Renata Ziemińska, dr Elżbieta Pieńkowska, dr Agata Wawrzyniak, dr Barbara Wąsikowska, dr Małgorzata Wałejko oraz prof. dr hab. Andrzej Skrendo.

Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.