TRZYSEMESTRALNE KWALIFIKACYJNE STUDIA PODYPLOMOWE

Wyróżnia nas wiedza i doświadczenie!

Aktualne programy nauczania i wychowania obligują do realizacji zajęć językowych już na etapie edukacji przedszkolnej. Zgodnie z obowiązującymi rozporządzeniami, nauczyciele wychowania przedszkolnego są zobowiązani do 2020 roku uzupełnić swoje kwalifikacje w zakresie nauczania języka obcego.

ADRESACI STUDIÓW

a) absolwenci studiów wyższych magisterskich lub zawodowych w specjalności nadającej kwalifikacje do pracy w przedszkolach lub klasach I-III szkół podstawowych, którzy chcą zdobyć dodatkowe kwalifikacje w zakresie dwujęzycznej edukacji dziecka
i nauczania języka angielskiego lub niemieckiego na poziomie wczesnej edukacji.

b) czynni zawodowo nauczyciele przedszkola i  nauczania wczesnoszkolnego (kl. I-III).

Kandydaci na studia powinni legitymować się znajomością języka angielskiego lub niemieckiego przynajmniej na poziomie B2 – wg ESOKJ

UWAGA! Poziom B2 można uzupełnić w trakcie trwania studiów!

KWALIFIKACJE

Absolwent otrzymuje uprawnienia do nauczania języka obcego (angielskiego lub niemieckiego) i prowadzenia edukacji dwujęzycznej w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Kwalifikacje poświadczone są świadectwem ukończenia studiów
w Uniwersytecie Szczecińskim.

Ukończenie kierunku stwarza także możliwość zatrudnienia na stanowisku nauczyciela języków obcych w przedszkolach i innych formach wychowania przedszkolnego (w zespołach wychowania przedszkolnego  i punktach przedszkolnych) oraz w klasach I-III szkoły podstawowej.

DLACZEGO WARTO?

Oprócz tradycyjnego uczenia języków obcych słuchacz zdobywa umiejętności w zakresie dwujęzycznego przyswajania języka drugiego przez dzieci za pomocą metody immersji, co jest przełomowe w nauczaniu języków obcych.

Zajęcia realizowane są w bogato wyposażonych salach w  formie interesujących warsztatów metodycznych ze szczególnym uwzględnieniem wymiaru praktycznego. Prowadzący poszczególne moduły to wykwalifikowana kadra dydaktyczna z długoletnim doświadczeniem i odpowiednimi kwalifikacjami.

PROMOCJA!! Pierwszych zapisanych 20 osób (10-j.niemiecki, 10-j.angielski) ma możliwość uzyskania 10% rabatu na kurs językowy przygotowujący do zdania egzaminu FCE. Kurs daje kwalifikacje do nauczania języka obcego w przedszkolach i klasach I-III wg rozporządzenia MEN z dn. 12.03.2009 w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli.

ORGANIZACJA

– opłata: 1400zł/semestr (możliwość rat)
– 3 semestry w systemie zaocznym
– zjazdy odbywają się w Instytucie Pedagogiki US, ul. Ogińskiego 16/17 Szczecin