• 22 LUT 19
    Dni Kultury Żydowskiej na WH

W dniach 4–9 marca 2019  roku na Wydziale Humanistycznym odbędą się VIII Dni Kultury Żydowskiej Adlojada.

VIII Dni Kultury Żydowskiej poświęcone będą nieoczywistym relacjom pomiędzy kulturą i środkami masowego przekazu. Wystawy, dyskusje, spektakle, koncerty, wykłady, warsztaty, prezentacje dotyczyć będą między innymi takich zagadnień jak: reprezentacja kultury elitarnej i popularnej w mediach; sacrum i profanum w środkach masowego przekazu; polityka i kultura w mediach; reprezentacja grup środowiskowych i wiekowych w środkach masowego przekazu; media zaangażowane; pluralizm współczesny; religia w radiu, telewizji, prasie. Podobnie jak w poprzednich edycjach festiwalu będziemy eksponować rolę kultury (i mediów) w kształtowaniu wspólnot lokalnych i regionalnych (miejskich, dzielnicowych, osiedlowych, szkolnych).

Więcej informacji.

Program.