• 12 MAJA 17

DNI BEZPIECZEŃSTWA WEWNĘTRZNEGO „Majówka z bezpieczeństwem”

Szczecin, 16-17.05.2017 rok

VI KONFERENCJA BEZPIECZEŃSTWA WEWNĘTRZNEGO  Ogólnopolska Konferencja Studentów i Doktorantów Uniwersytetu Szczecińskiego

Wielowymiarowość współczesnego bezpieczeństwa

Pod honorowym patronatem

dr hab. prof. US Urszuli Chęcińskiej

Dziekana Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego

Idea konferencji:

W dobie zagrożeń asymetrycznych granice pomiędzy wewnętrznością a zewnętrznością zacierają się idąc w kierunku hybrydowości podejmowanych działań na rzecz bezpieczeństwa. Stawia to społeczność międzynarodową przed nowymi wyzwaniami. Dawne raporty tj. Agenda dla pokoju ONZ dziś wymagają aktualizacji. Lokalne strategie bezpieczeństwa tracą na swojej sile. Nurty i koncepcje polityczne zmuszone są do ponownego sformułowanie.

Otoczenie zewnętrzne warunkuje zagrożenia wewnętrzne, które dziś przez pryzmat  globalizacji i umów multilateralnych przenikają się wzajemnie. Przestępczość zorganizowana, proliferacja broni masowego rażenia czy choćby patologie społeczne nie posiadają granic swojego zasięgu. Na pierwszy plan wysuwa się terroryzm jako narzędzie siły dla grup o ograniczonych zasobach decyzyjnych dla państw i społeczności międzynarodowej.

Mnogość powyższych determinantów wysuwa cały ogrom problemów badawczych przed którymi stają dziś młodzi ludzie nauki. Na te i wiele innych zagadnień postarają się odpowiedzieć podczas niniejszej konferencji. Świeżość spojrzenia na problematykę z pewnością dostarczy wiele ciekawych wniosków i przyniesie interesujące rozwiązania w rozmaitych dziedzinach.

DNI BEZPIECZEŃSTWA WEWNĘTRZNEGO 05.2017 – program