• 28 LIS 17
    „Aktywnie Buduj Karierę” – projekt dla studentów wkraczających na rynek pracy

Zapraszamy studentów ostatnich lat studiów dziennych do udziału w doradztwie zawodowym.

Ukończenie studiów i wejście na rynek pracy często związane jest z dużym stresem i poczuciem zagubienia. Celem projektu „Aktywnie Buduj Karierę” jest przygotowanie studentów do spokojnego i zgodnego ze sobą: tj. wiedzą zdobytą podczas studiów, posiadanymi predyspozycjami i umiejętnościami, poruszania się po rynku pracy lub/i świadomej decyzji dot. wyboru kierunku kolejnych stopni kształcenia.

Atutem realizowanego projektu jest możliwość skorzystania z jednego z dwóch narzędzi: badania charakteru oraz obrazkowego testu predyspozycji zawodowych. Omówienie wyników raportu badania oraz, wspólnie z doradcą zawodowym, przełożenie ich na konkretne działania, może w dużej mierze ułatwić trudny start w nowy etap życia studentów. Zdobyta wiedza o sobie wzmacnia motywację do działania, zapewnia bardziej trafne decyzje.

Informacja kierowana do studentów dostępna jest na stronie internetowej: http://www.abk.univ.szczecin.pl/3311-doradztwo-zawodowe-projekt-abk