• 07 CZE 17
    4 czerwca Festyn Rodzinny na Błoniach

Jasne Błonia w deszczu

W minioną niedzielę zakończyliśmy coroczne obchody Święta Uniwersytetu. 4 czerwca od godziny 9.30 Jasne Błonia zatętniły przygotowaniami do planowanych od co najmniej dwóch miesięcy atrakcji. Niestety, pierwszych uczestników festynu przybyłych o godzinie 11.00 powitał oprócz organizatorów deszcz, który spowodował przesunięcie większości atrakcji pod namioty. W tym roku po raz pierwszy organizacją tej uroczystości zajęli się nie tylko przedstawiciele Wydziału Kultury Fizycznej i Zdrowia oraz Biura Promocji, ale również wszystkich wydziałów naszej uczelni. W ramach tego spotkania zaproponowano dorosłym uczestnikom Grę Biegową oraz szereg niezwykle atrakcyjnych zajęć dla dzieci. Oczywiście studenci i pracownicy naszego wydziału włączyli się w te działania również. Studenci z Koła Archeologicznego pod kierunkiem P. dr Marty Chmiel-Chrzanowskiej prowadzili wykopaliska archeologiczne dla najmłodszych oraz warsztaty kaligrafii znaków runicznych. Studenci z Koła Naukowego Pedagogów Opiekuńczych „Przyjaciele”, pod kierunkiem P. dr Małgorzaty Moś i Studenci z Koła Naukowego Młodych Pedagogów „Spolegliwi” (przygotowani przez P. dr Bernarda Sacka) zapraszali przybyłych do namiotu Pluszowego Misia i udziału w pokazie mody misiowej, natomiast studentki i studenci II roku I stopnia kierunku: Pedagogika Specjalna oraz Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej (przygotowani przez P. dr Bożenę Grzeszkiewicz i P. dr Paulę Wiażewicz-Wójtowicz) prowadzili zajęcia malarskie. W festynie wzięli udział nasi partnerzy tacy, jak: Stowarzyszenie Po To Jestem zajmujące się dogoterapią (pod opieką P. mgr Łukasza Skryplonka i P. mgr Magdaleny Kępy), Stowarzyszenie Motocyklisci Dzieciom prowadzące kwestę na rehabilitację jednego ze swoich podopiecznych (po opieką P. dr Katarzyny Seredyńskiej) oraz Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej Krąg działający przy Zespole Szkół Nr 8 (pod opieką P. mgr Beaty Umińskiej i P. dr Artura Kotwasa). Mimo meteorologicznych niedogodności do końca festynu nie opuścił nas dobry nastrój i nadzieja, że w przyszłym roku nie tylko przeprowadzimy te zajęcia, których nie udało się zrealizować teraz, ale także przygotujemy kolejne. Zapraszamy do obejrzenia reportażu fotograficznego i współpracy za rok.

Tekst: dr Paula Wiażewicz-Wójtowicz

Fotografie: dr Hubert Kupiec